Pikaluistelu

  • Suurenna fontin kokoa
  • Fontin oletuskoko
  • Pienennä fontin kokoa
Etusivu / Arkisto / Tiedotteet / Vikingloppet-kisaan lähtee 15 seuramme luistelijaa

Vikingloppet-kisaan lähtee 15 seuramme luistelijaa

Sähköposti Tulosta PDF

Kilpailu järjestetään jo 21. kerran Ruotsissa Eskilstunassa 9.-10.tammikuuta 2010. Kilpailusarjat ovat 11-16 vuotiaille tytöille ja pojille. Kansainvälisen kokemuksen lisäksi valmentajien odotuksena on, että mahdollisimman moni rikkoisi sekä omia henkilökohtaisia ennätyksiään neljällä kilpailumatkallaan että saavuttaisivat ulkomaan matkojensa tulostavoitteet.

Vikingloppet-kisoihin on ilmoittautunut 118 luistelijaa Ruotsista, Suomesta, Hollannista ja Norjasta. Tsemppiä koko Suomen joukkueelle!!!

Tuomariston tiedote säävarauksesta
Aikataulu ja osanottajaluettelo
Tulokset

Viimeksi päivitetty 29.09.2010 15:57