Pikaluistelu

  • Suurenna fontin kokoa
  • Fontin oletuskoko
  • Pienennä fontin kokoa
Etusivu

Kilpailut ja tulokset 2018-2019

Sähköposti Tulosta PDF
Kilpailut ja tulokset 2018-2019

PVM Kilpailu Kilpailuvastaava Sähköinen ilmoittautumislomake 
Aikataulu ja parijärjestys
Tulokset
15.11.2018 Torstaikisat Niemi http://bit.ly/torstai151118   tulokset
17-18.11.2018 Season Opening Race Koivupuisto, Lehtonen https://bit.ly/2QumDf4 aikataulu

parijärjestys
tulokset
1.12.2018 Pingu race Santtila, Juoni http://bit.ly/Pingurace2018 aikataulu


parijärjestys
tulokset


massantulokset
8.12.2018 Juhani Järvisen muistokilpailut, Helsinki   http://bit.ly/jarvinen2018    
13.12.2018 Torstaikisat Päivölä bit.ly/Torstai131218   tulokset
20.12.2018 Tonttutonni Mamagerit http://bit.ly/tonttutonni2018   tulokset
22-23.12.2018 Yleisluistelijoiden SM-kilpailut, Helsinki        
5.1.2019 Clas Thunbergin muistokilpailut, Helsinki        
10.1.2019 Torstaikisat Lassila

http://bit.ly/Torstai100119

  tulokset
18-20.1.2019 Sprinttereiden SM-kisat + matkakohtaiset Johtokunta http://bit.ly/matkakohtaiset2019 Aikataulu


Parijärjestys
tulokset
26.1.2019 Kalevan kierros Prisada Suomisport  
26.1.2019 Nuorten MC, Helsinki        
2-3.2.2019 Junioreiden SM-kilpailut/Hopealuistinfinaali, Pori        
14.2.2019 Torstaikisat / SU:n mestaruuskisat

MATKAT

Pikaluistelukoulu: 100m
E ja F -juniorit: 100m, 500m
Miehet, Naiset, A, B, C ja D-juniorit: 100m, 1500m

Siro

http://bit.ly/SUmestaruuskisat2019

  tulokset
16.2.2019 Valkeakosken kansalliset, Valkeakoski   http://bit.ly/valkeakoskikansalliset2019    
21.2.2019 Torstaikisat
pikkurata: 300m, 1500m
isorata: 500m, 1000m, 5000m
Rintala, Hiltunen

http://bit.ly/Torstaikisat21022019

  tulokset
23-24.2.2019 Country match NOR-SWE-FIN-DK/UK, Hamar, Norja        
1-2.3.2019 Viking race, Heerenveen, Hollanti        
9-10.3.2019 Season Closing Race Rintala/Hiltunen, Rintala

http://bit.ly/seasonclosing2019


http://bit.ly/SeasonclosingMastercup

 
 Aikataulu2.pv

 Lähtölista2.pv
 Tulokset 1.pv

 Tulokset 2.pv
Keltaisella merkatut kilpailut järjestetään muualla kuin Seinäjoella. Niihin ilmoittautuminen sähköisen linkin kautta vain SU:n luistelijoille.

EDELLISTEN KAUSIEN TULOKSET: ARKISTO - > TIEDOTTEET

15.11.2018

17-18.11.2018

1.12.2018

8.12.2018

13.12.2018

20.12.2018

22-23.12.2018

5.1.2019

10.1.2019

18-20.1.2019

26.1.2019

26.1.2019

2-3.2.2019

14.2.2019

16.2.2019

21.2.2019

23-24.2.2019

1-2.3.2019

9-10.3.2019

Normal 0 21 false false false FI JA X-NONE
Viimeksi päivitetty 10.03.2019 15:10